Search

Doğrularla ve Yanlışlarla: DETOKS!

Temel toksinlerden ve zararlılardan kurtulmak demektir. Detoks hem fiziksel hem zihinsel bir arınma yöntemidir. Doğru bir beslenme planı ve yaşam tarzı değişikliği ile detoks uygulaması yapıyor.

Detoks uygulaması sebze ve meyvelerin tüketimini arttırarak, kolesterol seviyesi yüksek kırmızı et yerine daha çok omega-3 yağ asitlerini içeren balık tüketerek, kafein ve alkol tüketimini sınırlandırarak ve su tüketimini arttırarak, şekerli besinlerin yerine tam tahıllı karbonhidratlara yönelerek kullanılır.

Son sebzelerin popülerliği artan sebze diyetlerinin sadece sebze, meyve ve su ile yapıldığıdır. Bu tarz diyetlerin proteinden fakir olması gerekir yorgunluk, halsizlik ve bayılmalara neden olabileceği hatta hipoglisemi atakları, yorgunluk, baş ağrısı, ciddi kas kayıpları ve daha fazla rahatsızlığa neden olabilir. Bu protein, karbonhidrat ve yağ oranı dengesi, vitamin ve mineral yönünden zengin özellikle gelişmişun detoks gücünü daha fazla arttırıcı besinlerle hazırlanan detoks diyetleri çok daha fazla kullanılır.8 views0 comments

Recent Posts

See All